3PVC Gergi tavan ürünleri son bir kaç yılın tavan uygulama tekniklerinde en çok tercih edilen tavan uygulama tekniğidir.

1283452471 117430463 1-Armstrong-ceiling-tiles-Standard-ceiling-systems-stretch-ceiling-San-Diago-Los-Angeles-1283452471

PVC gergi tavan uygulamaları ile 2 boyutlu tavanlardan 3 boyutlu şekillere kadar tüm tasarım gerçekleştirilebilirken, aydınlatma çeşitliliği ile, tasarruflu aydınlatmayı sunarken aynı zamanda, klasik aydınlatma sistemlerinden kurtararak, ortama eşsiz bir görünüm ve güzellik katmaktadır.

China Pvc film for stretch ceiling2009691638225Gergi tavan uygulamaları, isminin kullanılışının aksine sırf tavan uygulamalarında değil aynı zamanda duvar uygulamalarında da kullanılabilmekte, tavan ve duvar uygulamları birleştirilerek çok farklı uygulamalar çıkarılmaktadır. PVC Gergi tavan uygulamaları, malzeme dayanıklılığı ile, havuzlardan , işyerlerine, ev lerden, ofislere kadar her alanda kullanılmaktadır.

Gergi tavan uygulamaları, dekoratif bir görüntü, şıklık ve mükemmellik istenen bir mekanın vazgeçilmez bir parçasıdır.

PVC Gergi tavan bir tavan kaplamasıdır. PVC gergi tavan sistemi sıra dışı yapısı ile 43 C ile 70 C arasında ısıtılarak  istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda, pvc esaslı membranların özel aluminyum profillere gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi yarıçaplı uygulamalara olanak sağlar.gallery-img6

Bu esneklik sayesinde her projede kendi has tavan ve duvarlarda tasarım imkanı sunar. Mimari ve dekorasyonla uyumlu lake, saten, mat, metalik, hijyenik, transparan gibi çeşitli doku ve geniş renk seçeneği sayesinde sıra dışı çözümler getirmektedir. Lake ürünler % 80 yansıtma özeliği sayesinde mekanlara derinlik hissi verir. Özellikle alçak kodlu yerlerde daha çok tercih edilir.
PVC Gergi tavan ürünleri üçünde transparan, ışıkgeçirgen ürünlerde sunulmaktadır.  T5099 Cristal Blue, T5001 Cristal Ve T5077 ürün kodlarıyla renk kartelasın da yer almaktadır. Yüksek ışık geçirgenliği sayesinde endirekt ve homojen aydınlatma sağlayan tek üründür. Digital teknolojinin avantajlarını kullanan sistem, enkandasen, halojen, fluoresan, cold cathode, led aydınlatmanın tekil veya kombine şekilde çalışmasına imkan vermektedir. Işık geçirgenliği %75 – %80 arası ürün koduna göre değişmektedir. Homojen görüntüsüyle doğal ışık efekti yaratmaktadır.

PVC Gergi tavan resimli ürünler ise istenilen herhangi bir logo, resim veya bir grafik tasarımını transparan, mat, satin membranlara baskı tekniğidir. 360 dpi formatındaki bir resmin herhangi bir deformasyona sebebiyet vermeden her tür mekanda uygulayabilir  ve farklı  bir bakış açısı yaratabilirsiniz. Özellikle transparan üzeri uygulamalarda mekan aydınlatmalarında farklı tasarım olanağı sağlar ve benzeri olmayan ışıklandırma formları oluşturabilirsiniz.

Fiberoptik aydınlatma bir ışık kaynağından ( led ışık kaynağı ) üretilen ışığın fiber optik kablolar aracılığı ile istenilen bölgeye elektrik kullanmadan taşınmasıdır.
Fiberoptik kablolar hazırlanan projeye uygun ebatlarda kesilerek bir demet haline getirilir. Hazırlanan fiberoptik demetler ışığın çıkış noktasına yerleştirilir. Böylece ışık kaynağının ürettiği ışık fiberoptik uca iletilir.

Fiber optik kablolar sadece ışık kaynağından aldıkları ışığı taşırlar bunun haricinde her hangi bir elektrik akımı taşımazlar. Bu sayede istenen aydınlatma elde edilirken elektrik akımından dolayı ortaya çıkabilecek olan riskler sıfıra indirgenmiş olur.

home-2Işık üretilirken ve taşınırken her hangi bir ısı ortaya çıkmadığı için yakındaki canlı ve objelere herhangi bir zarar vermez.
Bir ışık kaynağından çıkan ışık, isteğe göre çok farklı noktalara dağıtılabilir.
Kendi üretimimiz olan fiberoptik aydınlatma ile ister alçıpan tavan ister gergi tavan üzerinde diğer aydınlatma sistemlerinden oluşturamayacağınız hayal gücünüzle sınırlı çeşitli ışık oyunları ve tasarımlar ile etkileyici görünümler elde edebilirsiniz.

• 10 yıl garantilidir.
• 50m2 alana kadar ara ayırıcılar olmadan ( derzsiz )  kaplanabilir.
• Pürüzsüz yüzeyi sayesinde boya ve bakım gerektirmez.
• Hafif ve pratiktir.200 gr/m2 İhtiyaca göre çevreyi kirletmeden kısa zamanda  sökülüp tekrar  monte edilebilir.
• Hijyeniktir, mantar taşımaz, non – toksin, temizlenebilir.
• Kalınlığı 0,18 mm +/- %10
• Ölçü stabilitesi -15 C – +60 C
• Antistatiktir, toz tutmaz.
• Antiseptiktir.
• % 100 akustiktir.
• Yalıtkandır. İzolasyonu en üst seviyede sağlar. Neme dayanıklılığı sayesinde sızmayı ve yoğunlaşmayı önler.