İÇ ISI YALITIMIizocamdan-hizli-ve-ekonomik-yalitim-icin-secenek 053
Yapılarda İçten Duvar Yalıtımı Bazı durumlarda yalıtım levhalarının dıştan uygulanması mümkün değildir. Veya yalıtım levhalarının içten kullanımı çok daha faydalıdır. Mevcut binaların kalitesini yükseltirken özellikle

dış cephenin dış görünüşünün korunması gerekiyorsa, dıştan yalıtım yapmak mümkün olmayabilir. İçten yalıtım özellikle çok sık kullanılmayan, devamlı ısıtılmayan yapılar (spor, konferans ve tiyatro salonları vs.) için önemli avantaj sağlar: bu yapılar asgari enerji tüketimi ile ısıtılabilir.Styrofoam IB yalıtım levhaları kalıcı ve verimli yalıtım sunar. Levhaların pürüzlü yüzeyi sayesinde çimento bazlı sıva veya yapıştırılan son kat kaplamalar (alçı, levhalar, seramik) için uygun bir yüzey teşkil eder.

mikrotermProjelendirmede Dikkat Edilecek Hususlar
İçten yalıtılan bir cephe duvarının doğru projelendirilmesi için mevcut duvar yapı elemanlarının özelliklerinin bilinmesi gerekir. Yalıtım duvar yapısının iç yüzeyine, sıcak olan tarafına tatbik edildiği için duvar yapısı daha ciddi sıcaklık değişikliklerine maruz kalacaktır. İçten ısı yalıtım yapılırken ısı köprülerine daha fazla dikkat edilmelidir. Kesişen yapı elemanlarının yalıtımı (duvarlar, döşeme ve duvar birleşimleri) olumsuz etkilerin azaltılmasına yardımcı olabilir. Styrofoam’un uygun buhar geçirgenlik direnci sayesinde, yalıtımın iç yüzeyinde ve duvar yapısındaki yoğuşma genellikle kritik seviyelere ulaşmaz. Normal iç sıcaklık ve nem şartlarına
( 20 C Sıcaklık, %50-60 bağıl nem) dayanan hesaplamalar sonucunda oluşan az miktarda yoğuşma, buharlaşma döneminde kuruyarak yok olur.

Yalıtımın altındaki duvar dolgu malzemesi oldukça iyi yalıtım özelliklerine sahip yapı elemanlarıyla yapılmışsa, yapıda genellikle yoğuşma olmaz. Yüksek bağıl nemi olan odalarda (yüzme havuzu, çamaşırhane vs.) yalıtımın iç tarafına bir buhar kesici katman yerleştirilmelidir. İçten yalıtılmış odaların kullanımında bağıl hava nemini istenen seviyede muhafaza edebilmek için gerekli asgari hava değişimini sağlama üzere düzgün olarak havalandırma yapılmasına dikkat edilmesi gerekir. Islak ve nemli ortamlarda (banyo, çamaşır odası, mutfak gibi) SYTROFOAM levhaları kullanıldıklarında, nemden etkilenmedikleri için, son kat kaplama malzemesinin (seramik gibi) kullanılması, yalıtım performansı bakımından bir sakınca teşkil etmez.yalitim

Sytrofoam levhaların yanı sıra farklı ısı yalıtım malzemeleride mevcuttur. Bunlardan en kullanışlı olanlarından biride thermocoat ekolojik yalıtım sıvasıdır.

THERMOCOAT-İÇ
Karışımında bulunan açık hücre gözenekli doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde NEFES alan, ISI-SES ve YANGIN yalıtımı yapan, sıva formunda, tek katmanlı ve çok amaçlı iç cephe duvarları yalıtım malzemesidir.

TANIM
Karışımında bulunan açık hücre gözenekli doğal agregalar sayesinde uygulandığı yüzeyde NEFES alan, ISI-SES ve YANGIN yalıtımı yapan, sıva formunda, tek katmanlı ve çok amaçlı iç cephe duvarları yalıtım malzemesidir.

KULLANIM YERLERİ

Konutlar, oteller, hastaneler, okullar, iş merkezleri ve ofislerin oda bölmeleri, koridorları, asansör ve merdiven boşluklarında ISI – SES ve YANGIN yalıtımı amaçlı kullanılır.

AVANTAJLARI

Yapı içlerinde odalar ve daireler arası ısı, ses ve yangın yalıtımını tek ürünle sağlaması, Ses yalıtımı amaçlı kullanımlarda yapılarda m² kazandırması, Eklemesiz yapısı ile ısı ve ses köprüleri oluşturmaması, Yangın bariyeri oluşturması, Nefes alması,

Hafif olması, yapıya yük bindirmemesi, Isıtma ve soğutma giderlerinde bütçeye katkısı, Yapıların değerini arttırması,

Oteller, hastaneler, okullar, konutlar, iş merkezleri ve ofislerde odalar arasında sessiz ortamlar yaratması.

Kanserojen malzeme içermemesi,

SAĞLIK EMNİYET
TCİ – 480, doğal malzemelerden üretilmiş olup, sağlığa zararlı değildir.
Kanserojen malzeme içermez.