Cam Balkon Nedir?

Cam balkon kapatma sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur.
Camların katlanarak aynı noktaya toplanabilme özelliği nedeni ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir.

Bu sayede güzel hava şartlarında açık tutularak hiç kapatılmamış gibi mekanlardan yararlanılması sağlanır. Rüzgar, yağmur, kar, toz, vb. olumsuz hava koşullarında dış etkilerden koruma sağlar…
Cam balkon kapatma sistemleri estetik bütünlüğü ve fonksiyonelliği mükemmel şekilde birleştirir. Yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır .Sistemde kullanılan alüminyum profillerin boyası elektrostatik toz fırın boya olup, deformasyona dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
Cam balkon kapatma sistemlerinde kullanılan tüm camlar temperli (securit) cam olup darbe dayanımı maksimuma çıkartılmış ve dolayısı ile kırılma riski en düşük seviyeye indirgenmiştir.
Sistemde kullanılan camlarda istenildiği taktirde renkli cam alternatiflerimiz mevcuttur. (füme, bronz, yeşil, refekte vb…)
Cam balkon kapatma sistemleri geniş renk seçeneği ve ürün yelpazesi kullanıcılara her türlü ortamı kapama olanakları sağlar.Alüminyum kısımlarda toplam 256 çeşit renk alternatifi sunulmaktadır.

Cam Balkon Özellikleri

Manzara ve görüntüde kayıp oluşturmuyor.
Panoramik görünüm keyfi sunuyor.
Binanın yapısında değişikliğe neden olmuyor.
Balkonunuzdan yıl boyunca dört mevsim faydalanılmasını sağlıyor.
Camlar sağa sola veya her iki yönde toparlanarak açılabiliyor .
Mimari etkileyicilik yaratıyor.
Temizliği, bakımı kolay ve pratik.
Darbelere dayanlıklı temperli cam kullanıldığı için hırsızlık olaylarına karşı da koruyor.
Olağandışı etkilerle camın kırılması durumunda ise, küçük parçalara ayrılarak çevreye zarar vermiyor.
Yağmur, kar ve rüzgar gibi dış etkenlerden koruyor.
Çocuklarınızın güvenliğini sağlıyor.
Evinizde yeni kullanım alanları yaratıyor

Güvenli Cam Balkon

Cam balkon sistemlerinde müşterilerin akıllarında soru işaretleri vardır. Bunların en başında güvenlik sebepleri gelmektedir. Şimdi size bu konuda detaylı bilgiler vererek bu soru işaretlerini kaldıracağız.
Cam balkon modelllerinin kötü hava şartlarında dayanıklı mıdır? İlk sorularımızdan biri budur. Yağmur, kar gibi durumlarda su geçirirmi, böyle bir ihtimal varmı diye düşünebilirsiniz. Cam balkon, kesinlikle su sızdırmaz diyemeyiz. Bu daha çok firmanın özel becerisi ve uygulamalarıyla alakalıdır. İşte biz firma olarak size bu konuda iddalı bir sistem sunuyoruz. Su tahliyesi kanalları ve kullanılan malzemelerin kalitesi ile bu oranı çok çok aşağılara çekebilmekteyiz.
İkinci soru ise darbelere karşı ne kadar dayanıklı olduğudur. Sonuçta cam olduğu için ilk etapta kırılacağını düşünebilirsiniz. Fakat öyle değildir. Tamperli dediğimiz cam uygulamaları direk gelen darbelere karşı yüksek dayanıklılık göstermektedir. Sert rüzgarlarda, direk gelen sert darbelerde kırılmazlar.
Zamana karşı deforme olur mu, eğer olursa bu güvenlik açıkları yaratır mı? İşte bu sorununda cevabı firmaya göre değişmektedir. Biz cam balkon fiyatları firması olarak, yüksek kalite ürünler ve detaylarda kullanılan malzemeler ile kesinlikle deforme olmayan ürünler sunuyoruz. Çelik, paslanmaz metaller kullanabilmekteyiz. Buda zamana göre deforme olma şansını ortadan kaldırarak, güvenlik sorununuzu çözecektir.

Cam Balkon Teknik Bilgiler

Cam Balkon Kapatma Sistemlerinin yapısı alüminyum alt ve üst kasa , hareketli katlanabilir kanatlar, yönlendirici aparatlar, temperli veya lamine cam , yalıtım malzemeleri şeffaf ve kıl fitillerden oluşmakta ve uygulama yapılan yerlerin istenildiği takdirde maximum açılabilirlik özelliği sayesinde mekanlardan hiç kapatılmamış gibi faydalanılmasını sağlayan kullanışlı bir sistemdir.

Cam Balkon, Katlanır Kapı ve Boycam Sistemleri müşterilerimizin mekanlarından tam kapasiteyle faydalanabilmeleri için tasarlanmış olup ihtiyaç , kullanım kolaylığı ve binanın yapısına göre uygulama özgürlüğü sunmaktadır.Bu sayede balkonlarınız yeniden şekillenip siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Cam Balkon Kapatma, boycam Sistemleri ev ve iş yerlerinizin dış çevreyle buluşmasını sağlayan balkon, teras, vitrin , cafe , veranda ve diğer özel alanların ayrılması için uygulanan tüm detay ve uygulama sorunlarını ortadan kaldıran, kullanıldığı alanlara panoramik bir görünüm sağlayan modern kullanımı ve temizliği son derece pratik bir sistemdir.

Sistem kapalı konumda iken balkonunuzda hiçbir değişiklik yapılmamış gibi kullanım ve görünüm özgürlüğü sunar. Rüzgar , ses ,toz , yağmur kar, fırtına gibi dış etkenlerden maximum koruma sağlar.

Cam balkon ve boycam sistemleri mekan sahiplerine balkon yada uygulama yapılan mekanlarından 4 mevsim istediği gibi faydalanma imkanı sağlamaktadır.

Uygulamalarda alüminyum parçalarda sınırsız renk seçeneği imkanı ve camında değişik renk ve özelliklerde (Temper,Lamine , Reflekte ) uygulaması mümkündür.Ayrıca Cama istenen desen , resim fon veya logo baskıları uygulanabilir , güvenlik ve değişik amaçlara yönelik Film çekilebilir. Camlar Temperlidir. Standart en 550 mm.- 750 mm. arasındadır. Camlar standart şeffaftır. Ayrıca opsiyonel olarak, şişecam standartlarında ve mevcutlarında olmak üzere renkli cam seçenekleri mümkündür. (füme, bronz, yeşil, refekte vb…)

Profil: Sistemde alüminyum profiller kullanılmaktadır. Boya olarak (oto boyası kalitesinde ) elektrostatik toz fırın boya ile ral serisi renk seçenekleri kullanılabilmektedir.

Aksesuarlar: Cam aralarında özel şeffaf fitiller kullanılmaktadır. Kilitler kulp ve bnz. montaj aparatları, standarttır. Aksesuarlar doğrama rengine uygun olarak boyanabilir. Sistemde, alt ve üst tarafta iki sıra olmak üzere 1000’lik kıl fitil bulunmaktadır. Sistemde kullanılan teker makara ve diğer çalışır malzemeler prinç ve polyamidedir.

Montaj: Sipariş tarihi itibari ile 15 – 20 gün sonra uzman personel tarafından yapılmaktadır. Montaj süresi yapıya ve m2’ye göre değişmektedir. Profil çevresi, anti bakteriyel silikon ile iç ve dış taraf olmak üzere dört tarafı izole edilmektedir. Balkon yapısına uygun montaj ve uygulamalar yapılır.

İzolasyon: Cam fitilleri, kıl fitiller ve silikon izolasyonu ile gürültü, toz, ses ve ısı yalıtımı sağlanır ve dışarıdan gelebilecek (yağmur,kar,rüzgar vb.) etkenlerden korur.

Garanti: Sistem ve sistem içerisinde kullanılan tüm ekipmanlar 2 (iki) yıl garantilidir. Garanti, kötü ve hor kullanım sonucu doğacak aksaklıkları kapsamaz.

Cam Balkon Modelleri

Cam balkon modelleri teras ve büyük balkona sahip kişiler için en uygun çözümlerden biridir. Teras ve büyük balkonların görüntüsü güzel olsa da temizlik ve kötü hava şartları da dez avantaj gibi görünüyor.
Bu tarz sorunlar için cam balkonlar oldukça kullanışlı çözümler oluyor. Soğuk kış günlerinde rahatlıkla kapatacağınız cam balkonlar güneşli ve güzel günlerde eski haline dönecek, açık balkon haline gelecektir.
Balkon dekorasyonunda son yıllarda çok trend olan cam balkonlar kullanım kolaylığının yanında estetik şıklığıyla da göz doldurmaktadır.
Cam balkon modelleri sıcaklığı ve soğukluğu kolay kolay geçirmediğinden kış aylarında da rahatlıkla oturacağınız mekanlar haline gelmektedir. Keyfinizden ödün vermemeniz için ideal bir çözüm cam balkondadır.

  • Katlanır Cam Balkon Modelleri
  • Sürme Cam Balkon Modelleri
  • Eşikli Sürme Cam Balkon Modelleri
  • Eşiksz Sürme Cam Balkon Modelleri
  • Kış Bahçesi Modelleri
  • Kayar Cam Balkon Modelleri